Komixxy to serwis rozrywkowy założony przez JoeMonster.org gdzieś na początku 2010 roku. Jest on niezwykle popularny wśród dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym. [...] iPhone to smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Lecz co te rzeczy mają wspólnego?

Otóż to, że od października 2010r. w App Store istnieje aplikacja, pozwalająca na łatwe przeglądanie komixxów. Zawiera także funkcję dodawania do ulubionych. Dzisiaj pragnę przedstawić nową wersję Komixxów na iPhone. Jest ona szybsza, łatwiejsza w obsłudze i zawiera mnóstwo nowych funkcji. Oto najciekawsze z nich:

Szybsze przetwarzanie
Dzięki temu, że aplikacja pobiera dane bezpośrednio z serwera Komixxów i przetwarza je bezpośrednio na urządzeniu, czas, w który jest potrzebny aplikacji to wczytania listy Komixxów jest ponad 10x krótszy. Aplikacja przetwarza kod na urządzeniu dzięki bibliotece TouchXML. (Do tej pory aplikacja wczytywała dane z naszego serwera, gdzie umieszczony był plik przetwarzający). Dzięki takiemu systemowi mogliśmy wprowadzić kojelną funkcję…
Urozmaicona lista komixxów
Wersja 2.0 wprowadza nowe informacje o komiksie na liście głównej. Są to: nazwa, autor, seria, liczba głosów za i przeciw oraz… miniaturki. Po lewej stronie widać podgląd komiksu, dzieki czemu można wiedzieć co nas czeka po jego otwarciu. Jedyną usuniętą informacją jest data, gdyż nie miała ona żadnego znaczenia. :)
Tryb galerii
Przeglądając komixxy zawsze należało zamknąć obecny, wrócić do listy głównej i wybrać kolejny. Od tej chwili już nie trzeba – wprowadziliśmy opcję przeglądania w trybie galerii. Od teraz można przeglądać komixxy tak, jak to przystoi na iUrządzenia: przesuwasz palcem w lewo – otwierasz kolejny komiks. Przesuwasz w prawo – otwierasz poprzedni. Jest to funkcja, na którą z pewnością wszyscy czekali.
Nowe sekcje
Dzięki szybkiemu przetwarzaniu danych można było dodać wiele nowych sekcji do aplikacji. Oto pełna lista:

  • Główna
  • Poczekalnia
  • Top 10 (głosy, procenty, punkty, komentarze)
  • Serie
  • Polecane
  • Szukaj
  • Losuj
  • Ulubione

Aplikacja jest teraz w stanie budowy. Spodziewany czas wydania aktualizacji: koniec lutego/początek marca 2012 r.

Prace poszły szybciej, niż myśleliśmy. Wersja 2.0 wysłana do Apple na recenzję. Spodziewany czas wydania: do 1.02.2012r.

Aplikacja Komixxy już dostępna w App Store!